Dwa ostatnie spotkania Enea Astorii Bydgoszcz i dwa zwycięstwa. Liczymy na podtrzymanie dobrej passy i odniesienie trzeciego kolejnego zwycięstwa naszego zespołu, ale Trefl Sopot to wymagający przeciwnik i na pewno nie będzie łatwo.

 O przeciwniku

 

Pięciokrotny mistrz Polski, trzykrotny wicemistrz Polski - tak możemy w dużym skrócie przedstawić sylwetkę naszego następnego przeciwnika. Z zespołem z Sopotu rozgrywaliśmy dwa mecze przedsezonowe. Podczas Enea Bydgoszcz Cup 2019 to właśnie Sopocianie wygrali cały turniej i odebrali statuetkę za zdobycie pierwszego miejsca. W pierwszym dniu turnieju, zespół Trefla wygrał z Enea Astorią 95:90 (wtedy najlepsze zawody rozegrał Cameron Ayers - 17 punktów, oraz Nana Foulland - 14 punktów i 10 zbiórek). Od tamtego momentu dużo się nie zmieniło w ekipie Trefla. Najlepszymi zawodnikami Trefla nadal są dwaj wyżej wymienieni zawodnicy. Za rozgrywanie odpowiedzialny jest Carlos Medlock, który notuje średnio w tym sezonie 14,9 punkta, 2,6 zbiórki i 6,4 asysty. Dla amerykańskiego rozgrywającego to drugi sezon w Energa Basket Lidze. W sezonie 2017/2018 reprezentował barwy King Szczecin

Utrzymać dobrą passę

 

PGE Spójnia Stargard - pokonana. Polpharma Starogard Gdański - pokonana. Teraz przyszedł czas na Trefl Sopot. Sopocianie zaliczyli bardzo dobry start sezonu i można powiedzieć, że byli niespodzianką w rozgrywkach ligowych. Po serii zwycięstw, zanotowali lekki zjazd formy ale to wcale nie stawia ich w roli przegranych w sobotnim meczu. 

Ciekawostki

 

Trefl Sopot to drużyna która notuje średnio najmniej przechwytów w meczu (5,36 na mecz).

Jak dotąd, w Ergo Arenie Trefl Sopot rozegrał 3 spotkania i 3 z nich wygrał. 

W historii naszego klubu, jeszcze nigdy nie odnieśliśmy zwycięstwa nad zespołem z Sopotu. Pora na odniesienie pierwszego zwycięstwa nad Treflem Sopot.

Kluczowy pojedynek

 

Paweł Leończyk ? Michał Nowakowski. Silny skrzydłowy sopocian rozgrywa statystycznie swój najlepszy sezon w Energa Basket Lidze. Notuje średnie na poziomie 12,8 punktów (71% z gry), 6,6 zbiórek i 2,5 asyst na mecz. Jednym z kluczowych założeń taktycznych na to spotkanie, będzie zatrzymanie Pawła Leończyka. Za to odpowiedzialny przez wiekszość spotkania będzie Michał Nowakowski. Nasz silny skrzydłowy również rozgrywa statystycznie najlepszy sezon w swojej karierze. Na 28 minut spędzonych na boisku zdobywa średnio 11 punktów, 3,7 zbiórki i 1 asystę. Będzie to pojedynek dwóch różnie grających zawodników. Pierwszy z nich lubi grać bliżej kosza, natomiast nasz zawodnik stawia na rzuty trzypunktowe i grę z dala od obręczy. Kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko? O tym przekonamy się w sobotę w hali Ergo Arena. 

Nasz rywal:

Trefl Sopot

Miejsce w tabeli: 6. (bilans 7-4, dom 4-2, wyjazd 3-2).

 Trefl
   Sopot   
vs. Enea
Astoria
Bydgoszcz
87,2 pkt punkty
(średnio)
76,4 pkt
47,0 % % za 2 45,0 %
37,6 %  % za 3 35,1 % 
69,5 %  % za 1 66,0 % 
44,0 %  % z gry 41,4 % 
39,0 zb  Zbiórki 39,7 zb 
17,7 as  Asysty 16,5 as

 

Spotkanie odbędzie się 14.12.2019 o godzinie 17:30. Transmisja spotkania będzie dostępna w stacji Polsat Sport.