Po wygranej z Polpharmą Starogard Gdański naszym przeciwnikiem będzie PGE Spójnia Stargard. Biało-bordowi w ostatnim swoim spotkaniu pokonali stołeczną Legię Warszawa 71:69. My liczymy na odczarowanie własnego parkietu i na pierwsze zwycięstwo w domu w tym sezonie Energa Basket Ligi.

 O przeciwniku

 

Od początku sezonu, PGE Spójnia Stargard nie była w stanie dobrać odpowiednich graczy do swojego stylu gry. Efektem tego było ściąganie nowych zawodników do zespołu, którzy po okresie przygotowawczym niestety musieli pożegnać się z zespołem. Na stanowisku trenera, Kamila Piechuckiego zastąpił Jacek Winnicki. Biało-bordowi są obecnie naszym sąsiadem w tabeli z takim samym bilansem jak my (4 zwycięstwa i 6 porażek). Niekwestionowanym liderem biało-bordowych jest Raymond Cowels III. Jak dotychczas w tym sezonie notuje średnio 17,6 punktów (43% za 3), 5,8 zbiórki i 1,9 asysty. To zatrzymanie tego gracza będzie kluczem do odniesienia pierwszego zwycięstwa na własnym parkiecie.

Odczarować własny parkiet

 

Wygrana w ostatnim spotkaniu z Polpharmą Starogard Gdański, powrót Michała Chylińskiego i mikołajki - lepszej atmosfery na odniesienie pierwszego zwycięstwa na własnym parkiecie być nie mogło. Wracający po kontuzji Michał Chyliński będzie do dyspozycji trenera Artura Gronka podczas najbliższego meczu. Nasz rzucający obrońca na pewno odciąży swoimi minutami Mateusza Zębskiego i Krisa Clyburna którzy pod jego nieobecność spędzali średnio po 30 minut na parkiecie.

Weszliśmy mocno zmotywowani w ostatni mecz, efektem czego było szybkie odskoczenie drużynie przeciwnej i kontrolowanie wyniku spotkania do ostatniej minuty. W końcu musimy zwyciężyć na własnym parkiecie i podarować naszych kibicom najlepszy prezent na mikołajki jaki mogą sobie wyobrazić. Wygrana w tym spotkaniu może przybliżyć nas do gry w playoff i pozwolić na wypracowanie przewagi nad dołem tabeli. 

Ciekawostki

 

Dotychczas przez zespół PGE Spójni Stargard przewinęło się aż 5 zawodników - Justin TuoyoJalen HudsonKyle Washington, Wiliam Graves oraz Alec Wintering.

PGE Spójnia Stargard zajmuje ostatnie miejsce pod względem ilości średnio zdobywanych punktów na mecz.

Pierwsze miejsce pod względem średniej ilości fauli na mecz w lidze zajmuje Enea Astoria Bydgoszcz - 23 faule na mecz.

 

Kluczowy pojedynek

 

Artur Gronek ? Jacek Winnicki. Trener PGE Spójni Stargard jak dotąd prowadził tylko 3 mecze naszych najbliższych rywali, zmagając się z właściwym poukładaniem zespołu po przejęciu stanowiska od Kamila Piechuckiego.

Nasz rywal:

PGE Spójnia Stargard

Miejsce w tabeli: 11. (bilans 4-6, dom 2-4, wyjazd 2-2).

Enea
Astoria
Bydgoszcz
vs. PGE
Spójnia
Stargard
87,2 pkt punkty
(średnio)
76,4 pkt
47,0 % % za 2 45,0 %
37,6 %  % za 3 35,1 % 
69,5 %  % za 1 66,0 % 
44,0 %  % z gry 41,4 % 
39,0 zb  Zbiórki 39,7 zb 
17,7 as  Asysty 16,5 as

Spotkanie odbędzie się 07.12.2019 o godzinie 19:30. Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie emocje.tv.

Sponsorem spotkania będzie firma Kotłorembud.