W piątek 24.02 odbył się turniej kwalifikacyjny do wielkiego finału Lotto 3x3 Ligi. Nasza drużyna pod nazwą Enea Astoria 3x3 Bydgoszcz awansowała do sobotniego turnieju wygrywając wszystkie mecze. W sobotę o 13:50 zagramy z Tauron GTK Gliwice o awans do półfinału. 

31 stycznia odbyło się losowanie grup do turnieju kwalifikacyjnego Lotto 3x3 Ligi. Trafiliśmy do grupy D razem z Eneą Zastal BC Zieloną Górą oraz PGE Spójnią Stargard. 

W porównaniu z pierwszym turniejem w składzie Naszej drużyny zabrakło Piotra Wińkowskiego, który został wypożyczony do 1-ligowej Decki Pelplin oraz Karola Kutty. W ich miejsce dołączył 8-krotny Mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy, zawodnik Lotto 3x3 Team Warsaw - Paweł Pawłowski oraz Wicemistrz Czech, zawodnik SK Planet Team, grający w koszykówkę 3x3 już ponad 10 lat - Piotr Dąbrowski. W składzie został znany bydgoskiej publiczności Mateusz Bierwagen oraz Aleksander Lewandowski.

Nasi zawodnicy turniej rozpoczęli od meczu z Eneą Zastal BC Zielona Góra, która na turniej przyjechała w 3-osobowym składzie - co oznaczało, że każdy zawodnik będzie musiał grać cały mecz bez przerwy, poza TV time-outami. Jednakże w koszykówce 3x3 nie można lekceważyć rywala i przekonaliśmy się o tym już w pierwszych dwóch minutach, gdzie zawodnicy Zastalu rzucili dwie szalone dwójki. Po słabym początku w Naszym wykonaniu zdołaliśmy uspokoić grę i ostatecznie wygrać 21 do 14. 

Kolejnym rywalem była PGE Spójnia Stargard, dla której był to pierwszy mecz w tym dniu. Jednak Nasi zawodnicy wiedzieli już co muszą poprawić, aby nie dać wejść w mecz rywalowi i od początku mocno naciskali w obronie. Wygraliśmy mecz 21-8 i awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinale czekał na nas Anwil 3x3 Włocławek, który w swojej grupie przegrał z Ostrowem Wielkopolskim 13-21, natomiast wygrał mecz o wyjście ze Śląskiem Wrocław 22-13. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Rywali nie dali Nam odejść na więcej niż 3 punkty. Walka trwała do ostatnich sekund. W końcówce meczu dwa rzuty wolne na wagę zwycięstwa i nie tylko bo też ważne do rozstawienia w wielkim finale rzucił Aleksander Lewandowski. Wygraliśmy mecz 20-18 i w sobotę zagramy z Tauron GTK Gliwice o półfinał Lotto 3x3 Ligi.

Mecz odbędzie się o 13:50, a transmisje przeprowadzi Polsat Sport Extra, oglądać też można na polsatsport.pl