To był mecz walki i nerwów. Gospodarze na początku objęli prowadzenie, które później przejęli goście z Wielkopolski. Mimo gorącego dopingu poznaniacy cały czas prowadzili i choć gracze Franz Astorii dwoili się i troili to przyjezdni przez prawie całą pierwszą połowę byli lepsi od czarno – czerwonych. Dopiero w końcówce II kwarty gracze Jarosława Zawadki odzyskali prowadzenie, ale na przerwę schodzili wygrywając zaledwie 41:40.

W III kwarcie gospodarze zaatakowali jeszcze agresywniej. Mimo iż gracze AZS-u przypilnowali świetnie spisującego się w I połowie Adriana Andryańczyka, to gospodarze systematycznie budowali swoją przewagę, która po gwizdku kończącym te kwartę wynosiła 8 „oczek” (59:51). Niestety finałową część dzisiejszego meczu zaczęliśmy fatalnie i goście najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie objęli prowadzenie 59:65. Franz Astoria w przeciągu 5 minut tej kwart nie potrafiła zdobyć punktu i dopiero po wolnych Sebastiana Laydycha i wejściu w końcówce Doriana Szyttenholma odzyskała właściwy rytm. Niestety to przebudzenie przyszło za późno, mimo iż na 17 sekund przed końcowym gwizdkiem Mateusz Bierwagen doprowadził do remisu 74:74. W ostatniej akcji meczu Paweł Hybiak celnym rzutem zza linii 6,75m ustalił wynik spotkania i jednocześnie wprowadził poznaniaków do I ligi.

Dzisiejsza porażka nie przekreśla szans Franz Astorii na awans do I ligi. Jako przegrany finału zagramy w turnieju barażowym z drużynami, które także zajęły w swoich grupach II ligi 2. miejsca. Stal Ostrów Wielkopolski oraz PWiK Piaseczno razem wraz z bydgoskim klubem będą starać się o organizację tych zawodów. Decyzję co do gospodarze turnieju podejmie PZKosz, ale już dziś wiadomo, że odbędzie się w dniach 25-27 maja. Zwycięzca barażów także uzyska awans do I ligi.

Franz Astoria Bydgoszcz – AZS Politechnika Poznań 74:77 (20:21; 21:19; 18:11; 15:26)

Franz Astoria: Lewandowski 16 (3x3), Bierwagen 15 (1), Laydych 11 (1), Barszczyk 7 (1), Szyttenholm 6 oraz Andryańczyk 13 (2), Pagacz 4, Rąpalski 2,

AZS Politechnika: Szydłowski 17, Stankiewicz 16 (4x3), Baszak 14 (2), Hybiak 11 (1), Sobkowiak 5 oraz Rostalski 6, Rzeczkowski 3 (1), Walczak 3, Gierwazik 2, Kowalewski 0