Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprezentować Wam najstarszy istniejący statut naszego klubu oraz równie unikatowy dokument jakim jest Jednodniówka, broszura wydana na okoliczność 5lecia naszego klubu. Oba dokumenty mają przełomowe znaczenie dla Astorii.

 

 

Statut klubu pochodzi z 1928 roku i zawiera podstawowe, ale jakże ważne dla nas informacje. Po 90 latach istnienia klubu dowiedzieliśmy się, jakie były pierwotne barwy Astorii oraz jak wyglądało logo naszego klubu. Oprócz tych unikatowych rzeczy, dokument który udostępniamy Wam w wersji elektronicznej obrazuje nam, jak działała przedwojenna Astorja, kto wchodził w skład Zarządu i poszczególnych Komisji, jakie panowały zasady.

 

 

>>> Pełna wersja dokumentu <<<

 

Jednodniówka to broszura wydana z okazji 5lecia klubu. Jest to równie cenny dokument, ponieważ jego autor szczegółowo opisał działalność Astorii z pierwszych 5 lat jej istnienia. Innymi słowy dowiemy się jak to się wszystko zaczęło, w jakich strojach grali piłkarze Astorii, gdzie rozgrywano mecze, jakie w tych 5 latach powstały sekcje, jakie wyniki osiągały. Wiele ciekawych informacji, które dotychczas były nam nieznane. Polecamy lekturę obu dokumentów.

 

 

>>> Pełna wersja dokumentu <<<