W piątek i sobotę czarno-czerwoni rozegrali dwa mecze towarzyskie w Sopocie z występującym w ekstraklasie Treflem. Oba pojedynki miały głównie charakter szkoleniowy i nie były dostępne do obejrzenia dla kibiców.

W piątek poza pierwszą kwartą, którą miejscowi wygrali 31:17, reszta spotkania miała już bardzo wyrównany przebieg. Jeszcze przed ostatnią ćwiartką gospodarze prowadzili tylko 63:56, co dla naszej ekipy było bardzo dobrym wynikiem. Bydgoszczanie na tle ekstraligowca wyglądali bardzo dobrze i wyłącznie pewna różnica w warunkach fizycznych, doprowadziła ostatecznie do 15-punktowej wygranej Trefla.

Trefl Sopot - Astoria Bydgoszcz 79:64 (31:17, 16:18, 16:21, 16:8)

Trefl: Karolak 16, Ireland 16, Śmigielski 13, Marković 8, Stefański 6, Kolenda 5, Majewski 4, Kulka 3, Dylewicz 3, Dzierżak 3, Krefft 2

Astoria: Gospodarek 13, Czyżnielewski 10, Szyttenholm 9, Laydych 8, Bierwagen 7, Stalicki 7, Fatz 4, Robak 2, Dąbek 2, Motel 2, Barszczyk 0, Derda 0

Drugiego dnia w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Mecz ponownie był jednak zamknięty dla publiczności, a stolik sędziowski nie prowadził oficjalnych statystyk punktowych zawodników i po każdej poszczególnej kwarcie. Na tablicy wyników widniał jednak aktualny rezultat, a tego dnia gospodarze ponownie okazali się lepsi od Astorii.

Trefl Sopot – Astoria Bydgoszcz 72:55