Bydgoscy koszykarze nie zwalniają tempa i po środowym pokonaniu Biofarmu Basket, tym razem wygrali turniej organizowany w Kutnie. Enea Astoria w piątek pokonała KK Warszawa, natomiast w sobotę gospodarzy, czyniąc to w bardzo przekonujący sposób.

Bydgoszczanie z każdym meczem spisują się coraz lepiej, budując swoją formę na zbliżający się sezon. Mecze w turnieju o puchar Róży Kutna dały tego kolejny dowód. Najpierw w piątek Enea Astoria wygrała mecz z drużyną ze stolicy 65:54, dokonując tego bardzo dobrą postawą w ostatniej kwarcie meczu. Najlepszymi strzelcami zespołu okazali się być Mikołaj Grod (18 punktów i 5 zbiórek), oraz Paweł Śpica (14 punktów). Z kolei w sobotę podpieczni Konrada Kaźmierczyka pewnie zwyciężyli Polfarmex Kutno 76:61. Drugiego dnia na wygraną złożyła się przede wszystkim bardzo dobra druga połowa, którą zwyciężyliśmy 38:27. Koszykarze Asty przez cały mecz zagrali na skuteczności 53.1% za 2 punkty, a najlepszymi strzelcami byli Patryk Gospodarek (16) i ponownie Mikołaj Grod (15).

Gratulujemy zawodnikom tego pozytywnego wyniku i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań! Już w następny weekend Enea Astoria weźmie udział w turnieju organizowanym przez Noteć Inowrocław.

Enea Astoria Bydgoszcz - KK Warszawa 65:54 (18:14, 16:15, 14:16, 17:9)

Punkty dla Enea Astorii: Grod 18, Śpica 14, Szyttenholm 10, Bierwagen 8, Gospodarek 4, Fatz 4, Barszczyk 3, Przybylski 2, Pochocki 2, Frąckiewicz 0, Kondraciuk 0, Korniiets 0.

Polfarmex Kutno - Enea Astoria Bydgoszcz 61:76 (12:24, 22:14, 14:20, 13:18)

Punkty dla Enea Astorii: Gospodarek 16, Grod 15, Śpica 9, Frąckiewicz 8, Fatz 8, Bierwagen 8, Pochocki 5, Kondraciuk 4, Szyttenholm 3, Barszczyk 0, Korniiets 0.