W dniu dzisiejszym zainaugurowane zostały rozgrywki I ligi w sezonie 2011/12. Jako, że Enea Astoria pauzuje w bieżącej kolejce, nasza redakcja postanowiła mimo wszystko sprawić niespodziankę swoim kibicom. Na naszym kanale na YouTube opublikowane zostały 2 mecze z pamiętnych baraży o awans do I ligi w Ostrowie Wielkopolskim.

Mecze barażowe z sezonu 2011/12 zapewne na całe życie zapadną w pamięci kibiców "Asty". Były to niesamowite przeżycia, ponieważ bydgoszczanie zwyciężyli cały turniej, wygrywając w nieprawdopodobnych okolicznościach z miejscową Stalą, oraz PWiK Piaseczno. Na dodatek czarno-czerwoni zdecydowanie nie byli faworytem całego turnieju, mając w pamięci porażkę w finale II ligi grupy A z AZS-em Poznań. Pomimo kontuzji, nieobecności w drużynie Adama Szopińskiego, oraz wielu przeciwności losu, Asta wygrała oba mecze w świetnym stylu.

Pierwszego dnia Astoria wygrała z miejscową Stalą po dogrywce 109:96. Udało się to osiągnąć pomimo faktu, że jeszcze na minutę przed końcem czwartej kwarty przegrywaliśmy 82:87! W samej końcówce zimną krew zachował jednak Sebastian Laydych, który trafił dwie trójki, doprowadzając do dogrywki. W niej bydgoszczanie nie dali już żadnych szans gospodarzom, wygrywając aż 18:5. Najlepiej w całym meczu spisali się Mateusz Bierwagen (27 punktów i 8 zbiórek), Dorian Szyttenholm (26 punktów i 13 zbiórek!), oraz wspomniany Laydych (21 punktów w tym 3x3 i 7 zbiórek).

Następnego dnia Asta grała więc o awans do I ligi z PWiK Piaseczno. Ciśnienie w naszej ekipie było bardzo duże, ale podpieczni Jarosława Zawadki od początku narzucili swój styl gry, prowadząc do przerwy różnicą 18 punktów. Po przerwie rywale odrobili do nas straty, ale końcówka meczu ponownie należała do czarno-czerwonych, którzy na koniec wspólnie z kibicami mogli świętować upragniony awans do I ligi. W drugim meczu najlepiej spisał się ponownie Szyttenholm z 22 punktami i 8 zbiórkami, natomiast Paweł Lewandowski pomimo kontuzji wykręcił świetną linijkę na 17 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty.

Mecze z baraży w Ostrowie Wielkopolskim zostały opublikowane dzięki uprzejmości telewizji esporttv, oraz Nowicki Media.

Stal Ostrów Wielkopolski - Astoria Bydgoszcz 96:109 (29:23, 12:22, 32:24, 18:22, d. 5:18)

Stal: Dymała 23, Kałowski 18, Olejnik 16, Dryjański 14, Matczak 10, oraz Zębski 11, Cielebąk 3, Sierański 1

Astoria: Bierwagen 27, Szyttenholm 26, Laydych 21, Lewndowski 7, Barszczyk 6, oraz Czyżnielewski 15, Andryańczyk 5, Rąpalski 2, Pagacz 0, Raczyński 0

Astoria Bydgoszcz - PWiK Piaseczno 81:74 (22:23, 31:12, 14:28, 14:11)

Astoria: Szyttenholm 22, Lewandowski 17, Bierwagen 14, Laydych 14, Barszczyk 9, oraz Andryańczyk 4, Rąpalski 1, Pagacz 0, Raczyński 0

PWiK: Majewski 18, Bocianowski 10, Paszkiewicz 9, Andres 8, Zapert 4, oraz Wojtyński 11, Pietrzak 10, Borkowski 2, Wójcikowski 2