Bardzo dobra inauguracja sezonu w wykonaniu koszykarzy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. W meczu 2. kolejki pewnie wygrywamy z Asseco Arką Gdynia 97:74.

Długo musieliśmy czekać na inaugurację sezonu 2021/2022 w Energa Basket Lidze. Na początek zmagań przyszło nam zmierzyć się na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia prowadzoną przez Milosa Mitrovicia.

Początek spotkania i pierwsza kwarta to popis ofensywny obydwu zespołów. Mogłoby się wydawać, ze zawodnicy prowadzeni przez Milosa Mitrovicia zapomnieli o porażce z Legią Warszawa w pierwszej kolejce. Dobrze na piłce grał Novak Musić, który doznał w spotkaniu z legionistami kontuzji stawu skokowego i jego występ w sobotnim meczu stał pod znakiem zapytania. W pierwszej kwarcie prym w ofensywie wiódł Jakub Nizioł, oprócz dobrych wjazdów pod kosz, nasz skrzydłowy dobrze wykorzystywał błędy w obronie Gdynian po czym był faulowany i rzuty wolne zamieniał na pewne punkty. Po pierwszej kwarcie, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz była na dwupunktowym prowadzeniu.

Po pierwszych dziesięciu minutach, podopieczni Artura Gronka wrzucili piąty bieg i postanowili odjechać gospodarzom. Bardzo dobrze w obronie zagrała cała drużyna co pozwoliło na zbudowanie przewagi, której nie oddaliśmy już do końca spotkania. Oklaski w całym spotkaniu należą się naszemu łotewskiemu centrowi - Klavsowi Cavarsowi, bo na przeciwko siebie miał dwóch bardzo dobrych centrów - Adriana Boguckiego i Adama Hrycaniuka, a pomimo tego, udało mu się zanotować 14 zbiórek (w tym 8 w ataku). Udane akcje ofensywne Paula Jorgensena oraz Mateusza Zębskiego w drugiej połowie pozwoliły nam pewnie kontrolować przebieg spotkania.

Sztab szkoleniowy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz ma mało czasu na przygotowania, bowiem już w środę (15.09) zespół czeka podróż do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z aktualnym mistrzem Polski - Arged BM Stalą.

Asseco Arka Gdynia 74:97 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz (27:29 | 12:25 | 22:21 | 13:22)

Asseco Arka Gdynia - Wołoszyn 21, Music 17, Dylewicz 16, Hrycaniuk 11, Bogucki 4, Wilczek 3, Tomaszewski 2, Kaszowski 0, Kowalczyk 0, Lis 0, Perzanowski 0, Walkowiak 0

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Jorgensen 18, Zębski 18, Nizioł 17, Chyliński 12, Cavars 9, Herndon 9, Pluta 6, Aleksandrowicz 3, Krasuski 3, Domarkas 2, Kutta 0, Loncar 0