Po trzech wygranych z rzędu, drużyna prowadzona przez Artura Gronka doznaje wysokiej porażki z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Najwięcej punktów dla Enea Astorii Bydgoszcz zdobył Tomislav Gabrić - 23.

Obydwie drużyny przystępowały do tego spotkania osłabione. W naszych szeregach zabrakło Michała Chylińskiego, a po stronie gości z Ostrowa Wielkopolskiego Jamesa Florence'a. Od początku spotkania, "Stalówka" rozpoczęła mocno i agresywnie, a dzięki udanym akcjom Marka Ogdena, wypracowali sobie przewagę, dzięki której kontrolowali przebieg spotkania. Gra mogła się podobać, bo obydwie drużyny grały szybko, a wynik tej części gry ustalił Jakub Garbacz trafiając za trzy w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty. W drugiej kwarcie, sygnał do odrabiania strat dał Paulius Dambrauskas, który kontrolował tempo akcji i po mijaniu pierwszej linii obrony szukał wolnych kolegów na obwodzie. Pomimo tego, że udało nam się zbliżyć do drużyny prowadzonej przez Igora Milciicia na mniej niż 10 punktów, to Arged BMSlam Stal nadal pozostawała w grze. Duża zasługa w tym trio Andersson - Smith - Ogden, którzy brali na siebie ciężar gry. Dzięki udanej akcji na zakończenie drugiej kwarty udało nam się zbliżyć do Stalówki na pięć punktów.

W trzeciej kwarcie, Stal wyszła jeszcze bardziej zmotywowana, a celne trójki Chrisa Smith'aKuby Garbacza oraz Jarosława Mokrosa wyprowadziły gości na najwyższe dotąd prowadzenie w tym spotkaniu. Po trzech kwartach goście wyszli na dwudziestodwupunktowe prowadzenie, a zwycięstwo oddalało się od drużyny prowadzonej przez Artura Gronka. Podopieczni Igora Milicicia do końca kontrolowali przebieg spotkania i okazali się mocniejsi od nas w 28. kolejce Energa Basket Ligi. Następne ligowe spotkanie naszych koszykarzy już w czwartek i w ostatnim meczu domowym w tym sezonie podejmować będziemy Pszczółkę Start Lublin.

Enea Astoria Bydgoszcz 88:109 Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski (24:34 | 24:19 | 18:35 | 22:21)

Enea Astoria Bydgoszcz - Gabrić 23, Sanders 18, Nizioł 17, Waterman 12, Bogucki 9, Dambrauskas 7, Loncar 2, Nowakowski 0, Krasuski 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Andersson 20, Smith 18, Ogden 18, Kell 15, Garbacz 15, Mokros 10, Kucharek 7, Sobin 4, Green 2.