Wysoko przegrana czwarta kwarta spotkania zdecydowała o przegranej Enea Astorii II Bydgoszcz w pierwszej kolejce II ligi koszykówki mężczyzn. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Kuba Ulczyński który zdobył 26 punktów.

Trener Maciej Kulczyk przystąpił do spotkania z Sharks AWFiS Port Gdynia bez piątki zawodników. W Gdynii zabrakło Igora Bladoszewskiego, Damiana Sypniewskiego, Oliwiera Wiśniewskiego, Pawła Kopyckiego oraz Adama Frąckiewicza, który pojechał na mecz z drużyną ale nie mógł wystąpić z powodu urazu stawu skokowego.

Spotkanie wyglądało obiecująco, zwłaszcza, że w połowie pierwszej kwarty wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy przez ponad 30 minut. Świetne zawody rozgrywał tego dnia Jakub Ulczyński, który w pierwszej kwarcie uzbierał 14 punktów. Obydwa zespoły popełniały dużo start, a rzuty trzypunktowe obydwu zespołów mogły pozostawić wiele do życzenia (gospodarze w tym elemencie gry trafili 3 na 14 oddanych rzutów, natomiast podopieczni Macieja Kulczyka trafili 3 rzuty na 17 prób). Na przerwę schodziliśmy z pięciopunktową przewagą, co mogło napawać optymizmem przed następnymi dwudziestoma minutami spotkania.

W czwartej kwarcie spotkania wszystko zaczęło się sypać. Popełnialiśmy dużo strat (27 w całym spotkaniu), nasze rzuty nie znajdywały drogi do kosza, co wykorzystywali gospodarze. Ostatecznie przegrywamy w pierwszej kolejce II ligi koszykówki mężczyzn z Sharks AWFiS Port Gdynia 89:98. Szansą na rehabilitację będzie spotkanie 2. kolejki, gdzie 3 października, w hali na ul. Waryńskiego 1 podejmować będziemy SMS PZKosz Władysławowo.

Sharks AWFiS Port Gdynia 98:89 Enea Astoria II Bydgoszcz (20:28 | 24:21 | 25:27 | 29:13)

Sharks AWFiS Port Gdynia – Dalak 23, Korzec 19, Szymański 12, Konieczka 12, Solarczyk 10, Niewczas 9, Szelągowski 5, Nijak 5, Filipiak 3, Piątek 0.

Enea Astoria II Bydgoszcz – Ulczyński 26, Sobkowiak 24, Weselski 17, Goszczyński 6, Kołodziej 5, Bochat 4, Estkowski 4, Grochowski 3, Adamczak 0.