Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz S.A., na której zakomunikowano o dalszej współpracy z firmą Fale Loki Koki oraz miastem Bydgoszcz.

Konferencja prasowa odbywała się na dziedzińcu Urzędu Miasta Bydgoszczy od strony starego rynku, a byli na niej obecni: Prezydent miasta Bydgoszczy, Pan Rafał Bruski, właściciel firmy Fale Loki Koki, Pan Waldemar Kotecki oraz prezes zarządu Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz S.A., Pan Bartłomiej Dzedzej. Przygotowania naszej drużyny trwają już od 6 lipca, a my już nie możemy doczekać się początku rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Bartłomiej Dzedzej, prezes Enea Astorii Bydgoszcz – „Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj się spotkać przed naszym ratuszem. To przede wszystkim oznacza, że wracamy, wraca koszykówka i wraca Enea Astoria Bydgoszcz. Poznaliśmy terminarz rozgrywek i możemy ogłosić dzisiaj bardzo ważną rzecz dla naszego klubu i męskiej koszykówki w Bydgoszczy. Firma Fale Loki Koki kolejny rok będzie wspierać Enea Astorię Bydgoszcz. Chcielibyśmy z tego miejsca bardzo podziękować Panu Waldemarowi Koteckiemu za wsparcie przez te wszystkie lata i przede wszystkim za wsparcie w czasie pandemii. Był to bardzo trudny okres nie tylko dla klubów sportowych ale też dla wszystkich firm, a firma Fale Loki Koki nie zostawiła Enea Astorii Bydgoszcz. To między innymi dzięki temu, klub nie ma choćby złotówki zaległości. W imieniu całej koszykarskiej rodziny Enea Astorii Bydgoszcz serdecznie dziękujemy”.


Waldemar Kotecki, właściciel firmy Fale Loki Koki „To będzie kolejny sezon współpracy i wspierania Enea Astorii, bo jak wiecie Państwo od lat jesteśmy związani z żeńską koszykówką. Będziemy nadal wspierać dziewczyny tak samo jak będziemy wspierać koszykarzy Enea Astorii. Chcemy również wspierać nasze miasto w jego aktywnościach społecznych".

Grupa Polwell zapowiedziała większe zaangażowanie w promowanie aktywności społecznej w naszym mieście. Między innymi dzięki sponsorowaniu takich imprez jak: Bieg Po Oddech, Rowerowa Stolica Polski, Fale Loki Koki Dance Festival.

Rafał Bruski, prezydent Miasta Bydgoszczy „Stoją ze mną tutaj dwie osoby, które są osobami bardzo odpowiedzialnymi i wiedzą na czym polega sport. Jest to dziedzina, która trzeba bardzo dobrze zorganizować i poprowadzić, ale także wymaga środków finansowych. Bardzo cieszę się, że Pan Waldemar Kotecki będzie wspierać bydgoskie aktywności fizyczne. Koszykówka jest silna w Bydgoszczy i chciałbym aby te sukcesy które były w ostatnich latach osiągane przez Panie, były również osiągnięte przez Panów z Enea Astorii Bydgoszcz.

Oprócz zaangażowania firmy Fale Loki Koki w męską koszykówkę, dołącza ona również do grona członków klubu biznesowego Astoria Business Club. Prezydent miasta Bydgoszczy, Pan Rafał Bruski zgodził się również na wzięcie udział w kilku spotkaniach klubu biznesowego przy naszym klubie. Astoria Business Club ma zrzeszać wszystkich sympatyków koszykówki w Bydgoszczy poprzez cykliczne spotkania u naszych partnerów i sponsorów. 

ASTORIA BUSINESS CLUB