Ostatnim elementem układanki trenera Artura Gronka był center Markus Loncar, który podpisał z Enea Astorią umowę na dwa lata. Tym samym, Enea Astoria Bydgoszcz skompletowała skład na najbliższy sezon w Energa Basket Lidze.

Pięciu nowych graczy dołączyło do zespołu Artura Gronka. W miejsce AJ Waltona przyszedł Amerykanin Corey Sanders, Adama Kempa zastąpił bośniacki center Markus Loncar, Mateusza Zębskiego, który postanowił podpisać nowy kontrakt w Szczecinie zastąpi Jakub Nizioł, a w rotacji zamiast Michała Nowakowskiego zobaczymy chorwackiego skrzydłowego Tomislava Gabricia. Kris Clyburn postanowił udać się do Mińska aby tam powalczyć w o wiele silniejszej lidze VTB.

Zawodnicy, którzy są już w Bydgoszczy i trenują indywidualnie pod okiem sztabu szkoleniowego Artura Gronka, Marka Popiołka oraz Grzegorza Skiby to: Michał Krasuski, Michał Aleksandrowicz, Michał Chyliński, Wiktor Rajewicz, Jakub Nizioł, Dorian Szyttenholm, Paweł Kopycki oraz Łukasz Frąckiewicz. Do indywidualnych treningów dołączą również Marcin Nowakowski, Adrian Sobkowiak i jeden zawodnik z zespołu juniora prowadzonego przez trenera Macieja Kulczyka i Jakuba Dłuskiego. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy i w takiej formule udoskonalają swój koszykarski warsztat. W porównaniu z innymi zespołami z ligi, może się wydawać, że jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji i możemy skupić się tylko i wyłącznie na przygotowaniach do nowego sezonu. Jak wyglądała budowa składu na nadchodzący sezon?

Bartłomiej Dzedzej: Myślę, że skończyliśmy budować skład tak samo szybko jak w zeszłym sezonie. Wierze, że ta drużyna będzie funkcjonowała tak jak Enea Astoria Bydgoszcz z sezonu 2019/2020. Są to zawodnicy, których chcieliśmy i z którymi rozmawialiśmy. Cieszymy się, że ta pierwsza koncepcja składu, którą wspólnie stworzyliśmy z trenerem Arturem Gronkiem została zrealizowana. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów w pełnym składzie i pierwszych spotkań pod koniec sierpnia.

Jesteśmy pierwszym zespołem, któremu udało się skompletować skład na nadchodzący sezon. Dlaczego Enea Astoria chce tak szybko rozpocząć przygotowania do sezonu gdzie niektóre z drużyn jeszcze nie zaczęły polowania na rynku transferowym?

Artur Gronek: Na pewno mieliśmy sporo czasu żeby wszystko sobie poukładać. Cieszę się, że zawodnicy których wybraliśmy zdecydowali się na współpracę z naszym klubem i zdecydowali się na to aby grać w naszej drużynie. Tak naprawdę wszystko poukładało się po naszej myśli.

Czy to będzie ta sama Enea Astoria co w poprzednim sezonie?

Artur Gronek: Myślę, że żaden sezon nie jest taki sam, natomiast myślę, że zbudowaliśmy drużynę żeby styl był podobny do tego, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Oczywiście muszą być małe zmiany ze względu na to, że część zespołu została zmieniona ale będziemy się charakteryzowali tym, że będziemy ciężko pracować i będziemy zespołem z którym każdy będzie musiał się liczyć.

PG: Corey Sanders / Marcin Nowakowski / Wiktor Rajewicz
SG: Michał Chyliński / Michał Aleksandrowicz / Adrian Sobkowiak
SF: Jakub Nizioł / Michał Krasuski
PF: Tomislav Gabrić / Dorian Szyttenholm / Paweł Kopycki
C: Markus Loncar / Łukasz Frąckiewicz

Rozpoczęcie przygotowań zespołowych przewidziane jest na 6 lipca. Pierwsze drużynowe spotkanie poprzedzą badania medyczne. Oficjalnie możemy potwierdzić, że w tym sezonie idziemy #RazemPoSwoje!