Zarząd Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz informuje, że z dniem dzisiejszym funkcję pierwszego trenera drugoligowego zespołu Enea UTP Astoria Bydgoszcz przestaje pełnić Przemysław Gierszewski. Nowym trenerem drugoligowego zespołu i drużyny juniora starszego zostaje Maciej Kulczyk.

Dotychczas, zespół Enea UTP Astoria Bydgoszcz przegrał wszystkie spotkania i legitymuje się bilansem 0-12 zajmując ostatnie miejsce w tabeli grupy "A" II ligi mężczyzn. W miejsce Przemysława Gierszewskiego klub zatrudnia Macieja Kulczyka. Objęcie stanowiska pierwszego trenera drugoligowego zespołu wiąże się również z objęciem stanowiska w zespole juniora starszego U20.

Przemysławowi Gierszewskiemu dziękujemy za włożony wkład w zespół II ligowy oraz juniora starszego i życzymy powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. 

Maciej Kulczyk grał w Astorii Bydgoszcz kiedyś jako zawodnik, a teraz jest trenerem grupy junior U18 - Enea Novum/Astoria Bydgoszcz oraz jest trenerem Novum Bydgoszcz. Jest byłym reprezentantem kraju w kategorii kadet oraz junior. To między innymi spod jego ręki wyszli tacy zawodnicy jak Karol KuttaPaweł Robak oraz obecnie grający w ekstraklasie Łukasz Frąckiewicz. Maciej Kulczyk będzie miał okazję zadebiutować w roli pierwszego szkoleniowca 11 stycznia 2020 roku podczas wyjazdowego spotkania z Arką AMW II Gdynia.