Michał Aleksandrowicz, który w ubiegłym sezonie piastował funkcję kapitana naszej drużyny i zaliczał świetne występy w Play-offach, będzie występował w naszej ekipie w ekstraklasie. Bardzo cieszymy się z faktu, że popularny „Panda” pozostaje z nami na dłużej. Z kolei nowym graczem naszej drużyny został Michał Krasuski, obecny reprezentant Polski kadry U20.

Postaci Michała Aleksandrowicza z pewnością nie trzeba przedstawiać naszym kibicom. Popularny „Panda” występuje u nas od stycznia 2018 roku i w poprzednim sezonie pełnił funkcję kapitana drużyny. Aleksandrowicz miał niezwykle udane tegoroczne Play-offy i znacząco przyczynił się do awansu czarno-czerwonych do ekstraklasy. Na przestrzeni całego sezonu 2018/19 Michał notował statystyki na poziomie 7.2 punktów, 2.9 zbiórek i 2.2 asysty, a także rzucał z dystansu na 38.2%. Co ciekawe, sezon 2019/20 nie będzie debiutem Aleksandrowicza na parkietach PLK bo „Panda” występował już w ekstraklasie grając w Legii Warszawa w sezonie 2017/18. Wtedy wychodził jednak na parkiet średnio na tylko 10 minut w 16 meczach i przez ten czas wykręcał średnią 2.7 punktów. Mamy nadzieję, że najbliższy sezon będzie dla naszego zawodnika jeszcze bardziej udany od poprzednich, a doświadczenie Michała zaprocentuje również w trudnych pojedynkach na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju.

Zawodnikiem, który także w sezonie 2019/20 wzmocni nasze szeregi jest Michał Krasuski, który mierzy 197 cm i gra na pozycji niskiego skrzydłowego. Jest to niezwykle utalentowany gracz młodego pokolenia, który grał dotychczas w grupach młodzieżowych Polonii Warszawa, a także w SMS PZKosz Władysławowo. Krasuski to obecny reprezentant Polski do lat 20 i od 13 lipca weźmie udział w Mistrzostwach Europy dywizji A w Tel Awiwie. Co ciekawe, Krasuski grał już w reprezentacji Polski chociażby w ubiegłym roku w kategorii U18 w zmaganiach 3x3. Nasz nowy zawodnik w ubiegłym sezonie notował na parkietach II ligi średnie na poziomie 17.8 punktów, 4.3 zbiórki i 2.5 asysty na mecz. Cieszymy się niezmiernie, że właśnie tak utalentowany zawodnik zasili nasze szeregi. Mamy też nadzieję, że Michał Krasuski jeszcze bardziej rozwinie swoje koszykarskie umiejętności, mając możliwość występowania w Energa Basket Lidze.