Od dzisiaj w ekipie Enea Astorii będziemy mogli obserwować nie jednego, ale dwóch zawodników o nazwisku Nowakowski. W czarno-czerwonych barwach będzie występował także Michał Nowakowski, były zawodnik m.in. Anwilu Włocławek. Kontrakt został zawarty na 2 lata w formule 1+1.

Michał Nowakowski gra na pozycji silnego skrzydłowego i dużo czasu lubi spędzać grając na obwodzie, przez co będzie mógł rozciągać naszą grę w ataku. Nowakowski często oddaje rzuty z dystansu i w poprzednim sezonie czynił to średnio ponad 2 razy na mecz pomimo faktu, że grywał w Arged BMSlam Stali średnio 15 minut w każdym z 33 spotkań ekstraklasy. Najbardziej udany indywidualnie dla Nowakowskiego był prawdopodobnie sezon 2016/17, gdy w King Szczecin zdobywał 8.8 punktów, 4.3 zbiórki i 1.2 asysty, a z dystansu trafiał na 40% skuteczności. Nasz nowy zawodnik ma 31 lat i zebrał już bardzo spore doświadczenie, gdyż na swoim koncie ma m.in. Mistrzostwo Polski 2018 z Anwilem Włocławek i brązowy medal z Czarnymi Słupsk z roku 2015. Nowakowski jest także zdobywcą Pucharu Polski z Arged BM Slam Stalą z roku bieżącego, a w latach 2013-2014 może pochwalić się najlepszą skutecznością w rzutach za 3 punkty w całej polskiej lidze.

Wierzymy zatem, że Michał idealnie wpasuje się w grę w naszych szeregach, a jego dotychczasowe doświadczenie w ekstraklasie zaprocentuje wyłącznie na naszą korzyść!