Wczoraj informowaliśmy o podpisaniu kontraktu z nowym trenerem Arturem Gronkiem, z kolei dzisiaj możemy ogłosić przedłużenie umowy z Dorianem Szyttenholmem. W sezonie 2019/20 „Dosia” nadal będzie reprezentował barwy naszego zespołu!

Dla Doriana Szyttenholma sezon 2019/20 będzie 11 z rzędu w barwach bydgoskiej „Asty”. Niezmiernie się cieszymy, że Dorian, który od początku uczestniczył w procesie odradzania się Astorii, jako żywa legenda klubu, będzie mógł znów występować na poziomie ekstraklasy. To niewątpliwie ogromny prezent dla naszego wychowanka, że po tylu latach walki naszego klubu, przejścia przez różnego rodzaju wzloty i upadki, ponownie będzie mógł z Enea Astorią zagrać na parkietach PLK. Przypomnijmy, że Szyttenholm występował już na parkietach PLK w czarno-czerwonych barwach w sezonie 2003/04. Wtedy nie udało się jednak naszemu podkoszowemu zdobyć punktów na tym szczeblu rozgrywek więc mamy nadzieję, że „Dosia” z łatwością uczyni to w nadchodzącym sezonie. Szyttenholm w ubiegłych rozgrywkach notował średnio 5.5 punktów i 3.4 zbiórki na zapleczu ekstraklasy, ale przede wszystkim dostarczał swojej drużynie doświadczenia oraz dużego wsparcia mentalnego w takcie meczów i na treningach.

To bardzo dobra wiadomość, że Dorian pozostaje razem z nami i wierzymy, że wspólnie znów uda nam się osiągnąć dobry wynik na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju w sezonie 2019/20!