Fenomenalne spotkanie zafundowali kibicom koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przekonująco pokonując BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:78. Wygrywamy na inaugurację drugiej rundy i odnosimy drugie zwycięstwo na własnym parkiecie w tym sezonie.

Przebieg meczu

Od początku spotkania widać było boiskową złość w naszej grze. Gracze byli odpowiednio zmotywowani do odniesienia drugiego zwycięstwa na własnym parkiecie. Pierwsze dziesięć minut spotkania to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów która skończyła się jednopunktowym prowadzeniem zawodników przyjezdnych.

Natomiast w drugiej kwarcie spotkania byliśmy świadkami fenomenalnej grze w ataku zespołu Enea Astorii, celne trójki Michała Chylińskiego Michała Nowakowskiego pozwoliły zdobyć dużą przewagę punktową nad gośćmi. Bardzo dobrze uruchamiany był Łukasz Frąckiewicz i po 20 minutach tablica wyników wskazywała 53:36 dla Enea Astorii Bydgoszcz.

Słabsze spotkanie tamtego dnia rozgrywał Mateusz Zębski, ale Michał Chyliński rozgrywał tego dnia bardzo dobre zawody i skończył mecz z 19 punktami, 2 zbiórkami i 5 asystami. To nasz kapitan poprowadził nasz zespół do zwycięstwa w tym meczu i odnosimy szóste zwycięstwo w pierwszym po 13 latach sezonie w Energa Basket Lidze.

Przełamanie na własnym parkiecie

Można powiedzieć, że oglądaliśmy właśnie najlepszy mecz naszych koszykarzy w tym sezonie. Bardzo dobra energia, agresywność i zaangażowanie w ataku i w obronie - tak weszliśmy w to spotkanie. Od początku można było zauważyć, że naszym zawodnikom zależy na odniesieniu zwycięstwa i tak też się stało.

Podczas słabszej dyspozycji w tym meczu Mateusza Zębskiego, ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Chyliński. Dotychczas notujący lekki spadek formy Michał Nowakowski odrodził się i skończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów. Godna pochwały była postawa Łukasza Frąckiewicza, który zagrał najlepsze spotkanie w Energa Basket Lidze uzupełniając w strefie podkoszej Adama Kempa. Oby tak dalej!

Enea Astoria Bydgoszcz 95:78 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (17:18 | 36:18 | 18:24 | 24:18)

Enea Astoria Bydgoszcz - Chyliński 19, Michał Nowakowski 19, Kemp 16, Frąckiewicz 12, Walton 9, Zębski 7, Aleksandrowicz 5, Clyburn 4, Szyttenholm 2, Marcin Nowakowski 2, Krasuski 0.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Szymkiewicz 19, Threatt 14, Jevtović 12, Dambrauskas 11, Mokros 6, Garbacz 6, Wiśniewski 5, Dylewicz 3, Jackson 2, Ryżek 0.