Już w niedzielę Astoria rozegra mecz w ramach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Kończymy go bardzo udanie, a mamy jeszcze szansę na zajęcie szóstego miejsca i możliwość pojedynku w pierwszej rundzie Play-off z Legią Warszawa.

 

Bydgoszczanie mieli bardzo udane Święta Wielkanocne, ponieważ już przed nimi zapewnili sobie minimum 7. miejsce w tabeli, a dodatkowo otworzyli przed sobą szansę awansu o jedną pozycję wyżej. Spowodowało to oczywiście bardzo efektowne zwycięstwo z Pogonią Prudnik, kiedy to czarno-czerwoni zagrali rewelacyjną ostatnią kwartę meczu i wywalczyli nawet lepszy bilans w dwumeczu. Jeśli więc na koniec sezonu zajmiemy dokładnie taką samą ilość punktów, co wspomniani prudniczanie, wtedy to my będziemy mogli cieszyć się z wyższej pozycji. Aby tak się stało w najbliższą niedzielę musimy pokonać w Artego Arenie beniaminka z Wrocławia. Nie wszystko zależy jednak tylko od nas, ponieważ Pogoń ciągle ma przewagę jednego oczka. W tej sytuacji musimy także liczyć na zwycięstwo lidera Miasta Szkła w Prudniku, co jest akurat bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Ekipa z Krosna poległa bowiem w tym sezonie w zaledwie jednym spotkaniu i z pewnością będzie chciała w tak dobrym stylu zakończyć też ten etap.

Przed naszą drużyną pojawia się jedno podstawowe pytanie. Czy w ćwierćfinale I ligi lepiej zmierzyć się z wiceliderem z Łańcuta, czy może awansować o pozycję wyżej i zagrać z Legią Warszawa? To trudne pytanie, na które wielu z nas może nie znaleźć prawidłowej odpowiedzi. Jedno jest pewne, nasza drużyna z pewnością nie nastawia się na zbędne kalkulacje, co udowodniła chociażby w ostatnim meczu pokonując Prudnik. Cel jest więc jeden, wygranie najbliższego pojedynku i oczekiwanie wyniku z Prudnika. W niedzielę ok. godz. 20.00 będziemy już wiedzieć z kim przyjdzie nam się zmierzyć w najważniejszej części sezonu.

Najbliższy mecz nie będzie jednak należał do tych z serii najłatwiejszych. Spoglądając w tabelę moglibyśmy tak przypuszczać, ale Exact Systems Śląsk to dość niewygodny przeciwnik. Po pierwsze nie wiemy w jakim składzie rywal przyjedzie do Bydgoszczy, ponieważ pierwsza drużyna Śląska zagra w poniedziałek mecz w ekstraklasie. Po drugie to bardzo młoda i nieprzewidywalna drużyna walczaków, która ma za zadanie ogrywać się na parkietach I ligi, ale sprawiła już w tym sezonie kilka pozytywnych niespodzianek. Dodatkowo rezerwy Śląska walczą też o przewagę parkietu w fazie Play-out, więc dla nich wygrana w Bydgoszczy będzie priorytetem.

U gości najlepszym strzelcem jest Norbert Kulon ze średnimi na poziomie 13.4 punktów, 4.5 asysty i 4.2 zbiórki na mecz. Nie wiadomo jednak czy właśnie ten gracz przyjedzie do Bydgoszczy, podobnie jak dwójka innych ważnych zawodników. Mowa tutaj o mierzącym 214 cm Pawle Mrozie (8.9 pkt. i 8.8 zb.), oraz Przemysławie Hajnszu (8.8 pkt.). Niezależnie jednak od tego w jakim składzie rywale udadzą się na mecz do Artego Areny, to Astoria będzie faworytem nadchodzącego spotkania i powinna wywiązać się z tego zadania, odnosząc bardzo ważne zwycięstwo.

Jak zawsze koszykarze oczekują obecności i dopingu swoich kibiców. To już ostatni mecz w sezonie zasadniczym, a obecność na tym pojedynku powinna być dla każdego fana koszykówki, wręcz obowiązkowa. Czarno-czerwoni już wiele razy w tym sezonie odpłacali się za obecność efektownym zwycięstwem i teraz powinno być podobnie. Wszystkich gorąco zapraszamy więc do odwiedzenia hali w niedzielny wieczór.

Początek meczu w Artego Arenie o godz. 18.00.